Pokazywanie postów oznaczonych etykietą wydobycie gazu w polsce. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą wydobycie gazu w polsce. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 28 kwietnia 2015

W I kwartale 2015 r. PGNiG wykonało w Polsce 10 odwiertów. W 2015 ok. 1,27 mln ton ropy i 4,5 mld m3 gazu

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA  wykonało w pierwszym kwartale 2015 roku 10 otworów w tym sześć poszukiwawczych i cztery eksploatacyjne. Odwierty znajdują się  na koncesjach zlokalizowanych w Wielkopolsce i na Podkarpaciu.
Sześć odwiertów poszukiwawczo-rozpoznawczych to odwierty pozytywne, czyli takie w których stwierdzono występowanie złóż gazu ziemnego lub ropy naftowej. Łączne zasoby wydobywalne, odkryte tymi odwiertami, wynoszą ok. 3,5 mld m3 gazu (22,6 mln boe). Włączenie odwiertów do produkcji  zajmie ok. dwóch lat.