Program będzie kierowany przede wszystkim do osób młodych i rodzin z dziećmi, osiągających umiarkowane dochody. Osoby te bardzo często przekraczają kryteria dochodowe, które decydują o ubieganiu się o lokal komunalny (zbyt wysokie zarobki), a jednocześnie zarabiają zbyt mało, by ubiegać się o kredyt na zakup mieszkania nawet z pomocą programu "Mieszkanie dla młodych".
fot.regiodom
Mieszkania o ograniczonych czynszach (przeciętnie o 40 proc. niższe w porównaniu ze stawkami czynszów na rynku komercyjnym w miastach wojewódzkich) budowane będą przez kwalifikowanych inwestorów (towarzystwa budownictwa społecznego, inne spółki gminne, spółdzielnie mieszkaniowe) z udziałem preferencyjnego kredytu udzielanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK).
Źródłem finansowania ma być Fundusz Dopłat. W całym okresie realizacji nowego programu z budżetu państwa na zasilenie Funduszu Dopłat w BGK, zostanie przeznaczone ponad 750 mln zł. Pozwoli to na udzielenie kredytów w łącznej kwocie ponad 4 mld zł. Dzięki temu w perspektywie 10-u lat powstanie 30 tysięcy mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu. (Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju ).
Zobaczymy, jak to będzie w realu ;)
OdpowiedzUsuńPożyjemy zobaczymy, żeby to było naprawdę budowane dla młodych trochę mniej zarabiajacych, a nie dla znajomych na wysokich stanowiskach. Jak to zwykło się w naszym kraju robić
OdpowiedzUsuń:)
OdpowiedzUsuń