Akcja obejmuje m.in.:
-
Dni Otwarte Funduszy Europejskich - w całej Polsce w dniach od 1 do 11 maja beneficjenci umożliwią zwiedzanie swoich projektów bezpłatnie, ze zniżką lub zapewnią dodatkowe atrakcje, jak np. otwarcie niedostępnych na co dzień miejsc: hal produkcyjnych, kulis teatru czy budowanej stacji metra. Organizowane będą pikniki rodzinne, warsztaty, pokazy naukowe, zmagania sportowe, rajdy rowerowe, konkursy, koncerty, zabawy i wiele, wiele innych. Sprawdź, jakie atrakcje czekają w Twojej okolicy!
-
Imprezy plenerowe, które zostaną zorganizowane 1 maja we wszystkich województwach oraz wieczorny koncert na warszawskim Podzamczu. Transmisja na żywo 1 maja w TVP 1 o godz. 21.20. Wystąpią m.in. Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Kayah, Ewa Farna, Zakopower i wielu innych znanych artystów!
Wszystkie elementy akcji obecne będą na antenach TVP, która wyemituje kilkanaście rodzajów audycji , w tym programów angażujących widzów.
Zachęcamy do korzystania z oferty przygotowanej w
ramach Dni Otwartych, udziału w imprezach, konkursach oraz oglądania
programów telewizyjnych!
Informacje o wszystkich działaniach podejmowanych w
ramach akcji z okazji 10-lecia członkostwa Polski w UE znajdują się na
stronie www.10latwue.pl. Zachęcamy do jej bieżącego śledzenia i zapoznania się z licznymi atrakcjami, które zostały przygotowane w całej Polsce.Produkt Krajowy Brutto ( zamożność kraju) Polski na koniec 2013r. wynosił około 520 miliardów dolarów, a 10 lat temu było to około 217 mld USD. PKB Polski w ciągu 10 lat wzrósł ponad dwukrotnie, o około 240%.
to już 10 lat? szybko zleciało...
OdpowiedzUsuńNie wiem czy jest co świętować...
OdpowiedzUsuńTo jedź na Wschód - tam poświętujesz zarabiając 300-400 zł/miesiąc.
UsuńWolałabym na Zachód, gdzie opieka medyczna i socjalna są na poziomie nie uwłaczającym ludzkiej godności, a osoby z wyższym wykształceniem nie siedzą na kasach w marketach :P
Usuńnie ma co sie smiac z osob pracujacych na kasie to raz.
Usuńjezeli sie smiejesz to pewnie sama nie masz wyzszego wykształcenia to dwa
jestes debilka - to trzy
Sorry, kiepski jestem z matematyki i nie potrafię policzyć średniorocznych wzrostów PKB Polski po wejściu do Unii. Czy jeżeli PKB wzrosło o 240 % to oznacza że mieliśmy średnioroczny wzrost powyżej 20%? Bo jeśli tak to jesteśmy tygrysem Europy i Świata.
OdpowiedzUsuńW statystyce za bazę przyjmuję się 100%, więc wzrost był ponad dwukrotny. Ponadto PKB wyrażony jest w dolarach, a złotówka w ciągu 10 lat umocniła się do USD.
UsuńCzyli nasz pkb zalezy od sily zlotowki do dolara. Slabo to wyglada bo wystarczy odplyw kapitalu przez konflikt na Ukrainie i nasz pkb leci na leb na szyje...
UsuńJeżeli chodzi o świat finansów i powszechną makroekonomię - to tak. Wartość PKB na świecie mierzona jest w światowej walucie, od wielu lat jest to dolar, aby dane odnośnie PKB miała wpólny mianownik i punkt odniesienia. Niestety tak jest, że wartość PKB danego kraju mierzona przez miedzynarodowe agencje finansowe zależy oprócz faktycznego wzrostu, także od siły rodzimej waluty w stosunku do dolara.
Usuń